LEGJISLACIONI SHQIPTAR / ALBANIAN LEGISLATION

 
 

Kushtetuta e Republikes se Shqiperise (Constitution)

 
  Kodi Penal i Republikes se Shqiperise (Criminal Code)  
 

Kodi i Procedures Penale i Republikes se Shqiperise (Code of Criminal Procedure)

 
 

Kodi Civil i Republikes se Shqiperise (Civil Code)

 
 

Kodi i Procedures Civile i Republikes se Shqiperise (Code of Civil Procedure)

 
 

Kodi i Familjes i Republikes se Shqiperise (Family Code)

 
 

Kodi i Punes i Republikes se Shqiperise (Employment Code)

 
 

Kodi Doganor i Republikes se Shqiperise (Customs Code)

 
 

Ligji per Shoqerite Tregtare ne Republiken e Shqiperise

 
 

Ligji per Kthimin dhe Kompesimin e Pronave ne Republiken e Shqiperise

 
 

Ligji per Tatimin mbi Vleren e Shtuar ne Republiken e Shqiperise

 
 

Ligji per Standardizimin dhe Certifikimin ne Republiken e Shqiperise

 
 

Ligji per Urbanistiken në Republiken e Shqiperise

 
 

Ligji per Prokurimin ne Republiken e Shqiperise

 
 

Ligji per Konkurencen ne Republiken e Shqiperise

 
 

Ligji per Qendren Kombetare te Regjistrimit te Biznesit

 
 

Informacione te metejshme per Legjislacionin Shqiptar (Contact Information)

 
 Mirėsevini nė Botėn e SLS Tiranė, Albania!
SLS Mirėpret ēdo Individ, Person Fizik apo Juridik, qoftė ky Shtetas
Shqiptar ose i Huaj!

I nderuar Zotėri/Zonjė,

SLS, Studio Ligjore e Specializuar, Tiranė, Albania, u krijua nė vitin 2006, me qėllim pėr dhėnė ndihmė ligjore tė kualifikuar pėr tė gjitha ēėshtjet nė fushėn e biznesit, nė tė gjitha nivelet dhe nė tė gjithė territorin e Republikės sė Shqipėrisė.
SLS mirėpret ēdo individ, person fizik apo juridik, qoftė ky shtetas shqiptar ose i huaj, qė ka ose dėshiron tė hapė nė tė ardhmen njė biznes nė territorin e Republikės sė Shqipėrisė.
SLS disponon tė gjithė Legjislacionin Shqiptar dhe jep ndihmė ligjore online gratis pėr tė gjithė personat e interesuar brenda dhe jashtė shtetit, veēanėrisht pėr shqiptarėt qė janė nė emigracion nė Europė, nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Kanada, etj.
 
SLS ėshtė modeluar sipas eksperiencės amerikane, ajo ėshtė frut i njė bashkėpunimi tė hershėm me avokatė tė mirėnjoihur njujorkez sikurse ėshtė shumė i respektuari Craig Wilson, i cili,  nė njė farė mėnyre, ėshtė ideator dhe nxitės pėr krijimin e saj.
SLS nė bashkėpunim me avokatė amerikanė merr pėrsipėr edhe ēėshtje qė kanė tė bėjnė me:
(1) persona qė kanė mundėsi dhe dėshirojnė tė hapin biznese nė SHBA, tė cilėt, nėse i plotėsojnė kushtet ligjore, pėrfitojnė njėkohėsisht pėr vete dhe familjen American Green Card; (2) persona qė kanė mundėsi dhe dėshirojnė tė blejnė nė SHBA njė banesė me qėllim pėr tė jetuar atje nė tė ardhmen; si dhe, (3) persona qė dėshmojnė se parardhėsit e tyre, ish emigrantė tė hershėm nė SHBA, kanė lėnė hapur probleme trashėgimore qė nuk kanė arritur ende t’i zgjidhin.
SLS i siguron tė gjithė klientėt e saj tė ardhshėm se, ata do tė gjejnė gjithmonė tek ajo pėrgjigjen dhe zgjidhjen e dėshiruar,  pėr tė gjitha problemet qė i shqetėsojnė nė fushėn e biznesit, sikurse mund tė jenė: krijimi i Shoqėrive Tregtare, redaktimi i kontratave tė tė gjitha llojeve si dhe zgjidhja e ēėshtjeve qė lindin nga mos respektimi i tyre, fitimi dhe humbja e pronėsisė dhe zgjidhja e konflikteve midis palėve, si dhe shumė ēėshtje tė tjera tė kėsaj natyre, qė janė tė pashmangshme sidomos nė njė shoqėri nė tranzicion sikurse ėshtė Shoqėria Shqiptare.
 

Pėr mė shumė informacion pėr SLS mund tė  komunikoni direkt nėpėrmjet postės elektronike nė adresėn: [email protected]
 

Klikoni nė listėn e avokatėve pėr tė parė profilin e tyre ligjor:
 

ASLO_Attorney Profile_Apostol Z. Nasi
ASLO Certificate Nr.735 Apostol Z. Nasi

ASLO_Attorney Profile_Klime Gegprifti
ASLO Certificate Nr.465 Klime Gegprifti
 
ASLO_Cfare Mund Te Bejme Per Ju
 

 

      

Back To elitelibri.com

English Version