HomeNew BooksBooks on SaleProjectsContact

Elite Webmail

»

About Elite

»

President&Owner

»

Executive Staff

»

Editorial Staff

»

Departments

»

Press Room

»

Art Gallery

»

Guestbook »

Links

»

 
Weekly Poll

How do you like our new books?

Excellent
Very Good
Good
Normal
ELITE SHTEPI BOTUESE
Rruga e Elbasanit, 9E
P. O. Box: 8293
Tirana, Albania
Tel:+355 4 374 747
Fax:+44 870 124 2094
Cel:+355 68 2121 711
E-mail: info@elitelibri.com

donate

 

PRESIDENT & OWNER
APOSTOL NASI
President & Pronar i Shtėpisė Botuese Elite Tiranė Shqipėri


APOSTOL NASI, Shkrimtar & Botues.

Ka mbaruar studimet e larta nė Fakultetin e Shkencave Politike e Juridike nė Universitetin e Tiranės dhe ėshtė diplomuar Jurist.

Gjatė karrierės sė tij ka kryer detyra tė ndryshme shtetėrore dhe ėshtė marrė me studime shkencore nė profilin e punės sė tij. Ka drejtuar organe tė ndryshme shtypi dhe ėshtė marrė me botime politiko-shoqėrore.

Nė vitin 1994 ėshtė pranuar anėtar i Dhomės sė Avokatėve tė Shqipėrisė.

Ėshtė anėtar i Lidhjes sė Shkrimtarėve dhe Artistėve tė Shqipėrisė.

Ėshtė autor i mjaft veprave letrare e artistike si dhe i disa skenarėve pėr filma dokumentarė e artistikė.
Ka botuar vėllime me tregime, novela e romane qė janė mirėpritur nga lexuesi shqiptar.

Nė kohė e periudha tė ndryshme ėshtė marrė edhe me publicistikė. Gjatė periudhės sė tranzicionit tė Shoqėrisė Shqiptare ka botuar nėpėr gazeta tė ndryshme mjaft artikuj problematikė.

Aktualisht ėshtė President & Pronar i Shtėpisė Botuese Elite & Art Design Center nė Tiranė, Shqipėri.

E-mail: anasi@elitelibri.com

Home| New Books | Books on Sale | Projects | Contact
All Rights Reserved 2004. www.elitelibri.com Designed by Saimir Nasi